Článok – Po SPX jeseň 2023

Energetika sa stáva stále zaujímavejšou témou

Na rázcestí Tichej a Kôprovej doliny v zasneženej tatranskej prírode sme usporiadali v poradí už 36. konferenciu SPX. Pod záštitou najväčších dodávateľov energií na Slovensku a firiem ponúkajúcim softwarové riešenia ale aj fyzické produkty sme roztočili dva dni energetických tém a vzájomných stretnutí.

Prešli sme problematiku uplatňovania novej energetickej legislatívy, jej vplyv na fungovanie agregácie a flexibility, nové výzvy pre distribučné spoločnosti a samozrejme aj pre obchodníkov na trhu s energiami a koncových dodávateľov. Zástupcovia prevádzkovateľa prenosovej sústavy a operátora trhu nám zas zhodnotili proces obstarávania podporných služieb, reformu európskeho trhu s elektrinou, či nové funkcionality týkajúce sa obchodovania s elektrinou formou vnútrodenných aukcií. Širší záber tém potvrdila aj téma elektromobility a predstavenie rozširujúcich sa produktov a likvidity na platforme CEGH, relevantnej aj pre slovenský trh s plynom.

Na konferencii sme opäť privítali rekordné množstvo viac ako 300 účastníkov a takmer 30 spíkrov. Prezentácie ako aj krátky videoshot z konferencie nájdete tu.